Diverse kinesiskt porslin 1700 samt 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 3 st, varav en kantonporslin, Kina, dekor i emaljfärger av palatsträdgård, diameter 22,5-24 cm, TEKANNA, porslin, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med metallhandtag, höjd med lock ca 10, FAT, 3 st, dekor i imari, diameter ca 13 cm, 17/1800-tal

Kantontallrikar med lagningar, spricka

430478

2016-12-23