Karmstolar gustavianska
Klubbat för:
29 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1700-tal, gustavianska, skuren dekor av bladsnitt, fleuroner, stoppad ryggbricka, överkragade avsmalnande ben med kannelering, ljusgrå bemålning, sitthöjd ca 42 cm
Slitage, färgbortfall, klädsel med fläckar
430506
2016-12-27