Skål Salto
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL SALTO, skål, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, stengods, glasyr i beige och brunt, utvändig med reliefdekor, signerad SALTO, höjd ca 8, diameter 28 cm
Hantverksmässing lagning (skålens kant)
430518
2016-12-26