Skål Salto

Skål Salto
Skål Salto
Skål Salto
Skål Salto
Skål Salto
Skål Salto
Skål Salto
Skål Salto
Skål Salto
Skål Salto

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AXEL SALTO, skål, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, stengods, glasyr i beige och brunt, utvändig med reliefdekor, signerad SALTO, höjd ca 8, diameter 28 cm

Hantverksmässing lagning (skålens kant)

430518

2016-12-26