Taburetter
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TABURETTER, 2 st, gustavianska, varav en av Johan Lindgren (mästare i Stockholm 1780-1800), signerad ILG, träskuren dekor, bronserade, dekor av hörnfleuronger, sarger med bladsnitt, godronnerade avsmalnande kannelerade ben
Slitage, förstärkta
430520
2016-12-27