Taburetter

Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

TABURETTER, 2 st, gustavianska, varav en av Johan Lindgren (mästare i Stockholm 1780-1800), signerad ILG, träskuren dekor, bronserade, dekor av hörnfleuronger, sarger med bladsnitt, godronnerade avsmalnande kannelerade ben

Slitage, förstärkta

430520

2016-12-27