Golvur England
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GOLVUR, England, 1700-tal, Richard Stedman Godalming No XIX, betsat fodral i ek, svartlackerad dörrspegel med kinesiserande dekor i guld, dekorknoppar i mässing, förgylld urtavla med dekor av figurer och delfiner, romerska siffror, datum, höjd ca 238 cm, lod och pendel medföljer
Renoverat fodral, vev saknas
430693
2016-12-26