Golvur England

Golvur England
Golvur England
Golvur England
Golvur England
Golvur England
Golvur England
Golvur England
Golvur England

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

GOLVUR, England, 1700-tal, Richard Stedman Godalming No XIX, betsat fodral i ek, svartlackerad dörrspegel med kinesiserande dekor i guld, dekorknoppar i mässing, förgylld urtavla med dekor av figurer och delfiner, romerska siffror, datum, höjd ca 238 cm, lod och pendel medföljer

Renoverat fodral, vev saknas

430693

2016-12-26