Åmells möbler Gamla Sverige

Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige
Åmells möbler Gamla Sverige

Klubbat för:

33 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

MATSALSMÖBEL, 15 dlr., "Gamla Sverige", Åmells möbler, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, vit bemålning samt guld, brickmärkta, stolar med genombruten ryggbricka av kopplat spjälknippe, bestående av: bord med 4 iläggsskivor med sarg á 47 cm, 12 stolar (sitthöjd ca 47 cm) samt 2 karmstolar, bordets höjd 72, 218x122 cm, totallängd 406 cm

Ytslitage, klädsel med fläckar samt hål, en karmstol med löst armlän

430784

2016-12-25