Kestner flickdocka I

Kestner flickdocka I
Kestner flickdocka I
Kestner flickdocka I
Kestner flickdocka I
Kestner flickdocka I
Kestner flickdocka I
Kestner flickdocka I
Kestner flickdocka I

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JD KESTNER BISKVI KARAKTÄRSFLICKDOCKA, 1910-20-tal, märkt " A, made Germany, 5, 167", insatta blå blundögon, öppen mun med tänder, blond mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, kroppen stämplad "Germany", klädd i broderad klänning, vit kofta, strumpor och skor, längd ca 34 cm

Fingrar med mindre slitage

430905

2016-12-25