Dryckeskanna silver 1895

Dryckeskanna silver 1895
Dryckeskanna silver 1895
Dryckeskanna silver 1895
Dryckeskanna silver 1895
Dryckeskanna silver 1895
Dryckeskanna silver 1895
Dryckeskanna silver 1895
Dryckeskanna silver 1895
Dryckeskanna silver 1895
Dryckeskanna silver 1895
Dryckeskanna silver 1895
Dryckeskanna silver 1895

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

DRYCKESKANNA, silver, stämplar GAB, Stockholm 1895, cylindrisk, tre ornerade kulfötter, invändigt förgylld, välvt lock med Oskar II:s bild, reliefdekor av drakslingor, höjd 18 cm, vikt ca 695 g

Gåvoinskription på livet

430910

2017-01-22