Tove Jansson

Tove Jansson
Tove Jansson
Tove Jansson
Tove Jansson
Tove Jansson
Tove Jansson
Tove Jansson
Tove Jansson

Klubbat för:

750 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

TOVE JANSSON, parti, Adventures in Moominland, 8 pocketböcker i fodral, 1970-tal, 5 pysselböcker 1970-80-tal, Muminmammans kokbok, 1993, Alice i Underlandet med illustrationer av Tove Jansson, tryckt 1983, 3 st stickade mumintroll inköpta på Marimekko under 1970-talet, höjd ca 10 cm

Zustandsbeschreibung

Ett mumintroll med defekt svans.

431243

2016-12-27