Tallrikar Kina Qianlong
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TALLRIKAR, 9 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av trädgårdsklippa med Lange Lijse och vattenbuffel vid träd i emaljfärger samt järnoxid, kälningen med fleur de lisbård i guld, brättet med strödda blomsterkvistar, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor, två med lagningar
431262
2016-12-28