Baljfåtölj sengustaviansk stil
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BALJFÅTÖLJ, 1900-talets början, sengustaviansk stil, skuren dekor, bemålad i vitt samt guld, armlän med lejonmaskaroner, sabelformade ben, sitthöjd ca 44 cm
PROVENIENS: Wijs säteri, norra Mälardalen
En lejonmaskaron med lagningar, senare bemålning
431398
2017-01-22