Ring 23 k guld samt vitguld med diamanter

Klubbat för:

2 200 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

RING, 23 k guld samt vitguld med diamanter, totalt ca 0,09 ct, Frans Elof Hellsten, Uppsala, 1881, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 7,3 g

Kuntoraportti

Bruksslitage, repor, senare bearbetad, invändig gravyr

431415

Päivämäärä:

2017-01-01