Skålar med hänklar Ryssland och Finland

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SKÅLAR med hänklar, silver, Ryssland 1853, resp Finland 1923, fällbara hänklar, längd 15-27 cm, vikt ca 680 g

Zustandsbeschreibung

Slitage, bucklor, ryska skålen med bristning

431514

2016-12-30