Bägare silver 1700-tal

Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, 2 st, silver, Bengt Collin, Uppsala 1729 resp Erik Lemon 1764, höjd ca 9,5-10,5 cm, vikt ca 94 resp 102 g

Slitage, bucklor

431670

2017-01-03