Bägare skara och Stockholm

Bägare skara och Stockholm
Bägare skara och Stockholm
Bägare skara och Stockholm
Bägare skara och Stockholm
Bägare skara och Stockholm
Bägare skara och Stockholm

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, 2 st, silver, Jöns Lund (1746-1761/71) Skara 1761, Olof Hellbom (1794-1818/1819) Stockholm 1804, höjd ca 11-14 cm, vikt ca 102 resp. 181 g

Slitage, bucklor

431671

2017-01-03