Flintlåspistol

Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SNAPPLÅSPISTOL, 1700-tal, kammarstycke med otydlig stämpel, graverat lås, kolv med dekor av infattad korall samt niello, helstock med mässingsbeslag, längd ca 40 cm

stockskador, slitage

431735

2017-02-02