Skålfat Japan

Skålfat Japan
Skålfat Japan
Skålfat Japan
Skålfat Japan
Skålfat Japan
Skålfat Japan
Skålfat Japan
Skålfat Japan

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT, på fot, 2 st snarlika, porslin, Japan, 1800-talets slut, dekor i underglasyrblått av flodlandskap, höjd ca 5, längd 26 cm

Tillverkningsmärken, glasyrnagg, nagg

431741

2017-01-06