Porslin Kina
Vollendet
2016-12-31
431925
| Höchstes Gebot | 25 000 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
PARVASER, FAT, porslin, Kina, Grön Kanton, tidigt 1900-tal, figural dekor, porslin med emaljfärger, vasernas höjd ca 42 cm
Smärre slitage