Omega armbandsur 1950-tal
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
OMEGA, Genève, armbandsur, 18 k guld, ca 1954, mekaniskt urverk, vit urtavla, stavindex, subsekund, plexiglas, 17 jewels, refnr: 14584771, boettnr: 11448421, 2754, cal: 266, armband, 18 k guld, x-länk, Gunnar P Tägt, Stockholm 1957, diameter 34 mm, total vikt ca 62,2 g
Ej funktionstestad. SAV granaterar ej funktionen, armband ej original, smärre prickar på urtavlan, smärre repor på plexiglaset.
432048
2017-01-03