Matsalsmöbel Art Deco
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSALSMÖBEL, 8 dlr., 1900-talets första hälft, Art Deco, vitmålad, bestående av 6 stolar, bord med 2 iläggsskivor samt skåp, klädsel i kretong, sitthöjd ca 45 cm, bordets höjd 74, 116x80 cm, iläggsskivorna á 30 cm, nyckel till skåpet finns
Slitage, färgbortfall, senare bemålning
432116
2017-01-05