Rosslau Alt England
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ROSSLAU, "Alt England", teservis, 26 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets mitt, räfflat gods, dekor av landskapsscener i svart, guldkant, bestående av: tekanna, gräddkanna, sockerskål, 11 tekoppar med fat, 12 assietter, assiettens diameter ca 17 cm
Bruksslitage
432171
2017-01-04