Rosslau Alt England

Rosslau Alt England
Rosslau Alt England
Rosslau Alt England
Rosslau Alt England
Rosslau Alt England
Rosslau Alt England
Rosslau Alt England
Rosslau Alt England

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ROSSLAU, "Alt England", teservis, 26 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets mitt, räfflat gods, dekor av landskapsscener i svart, guldkant, bestående av: tekanna, gräddkanna, sockerskål, 11 tekoppar med fat, 12 assietter, assiettens diameter ca 17 cm

Bruksslitage

432171

2017-01-04