Fällbord 1800-tal Mälardalen
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-talets första hälft, Mälardalen, skiva, fanerat med alrot, pelarfot i massiv björk, höjd ca 71, 89x89 cm
Undersida senare bemålad, fäste trasigt, fanerbortfall, lagad pelarfot
432242
2017-01-05