Reidar Aulie teckning Lillehammer
2017-01-05
432326
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
REIDAR AULIE (Norge,1904-1977): "Fiskekapellet", signerad och daterad Aulie 43, tusch, 27x36 cm
HISTORIK: Byggnaden är från 1459 finns att beskåda i Maihaugen i Lillehammer.
Oramad