Matservis Rörstrand Bengali
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, "Bengali", matservis, ca 57 dlr, röd, bestående av: 12 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 11 assietter, 2+1 uppläggningsskålar, såsskål, 2+1+1 ovala uppläggningsfat, runt uppläggningsfat, gräddkanna, tillbringare
Bruksslitage, smärre krakeleringar på några delar, enstaka mindre ej noterade nagg kan förekomma
432373
2017-01-06