Evert Lundquist

Evert Lundquist
Evert Lundquist
Evert Lundquist
Evert Lundquist

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Böljande vågor, monogramsignerad EL (ristad signatur), signerad och daterad a tergo "Denna kritmålning utförde jag 1943. Evert Lundquist. Den 6 september 1984.", blandteknik, ca 35x29 cm

432381

2017-01-06