Evert Lundquist
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Böljande vågor, monogramsignerad EL (ristad signatur), signerad och daterad a tergo "Denna kritmålning utförde jag 1943. Evert Lundquist. Den 6 september 1984.", blandteknik, ca 35x29 cm
432381
2017-01-06