Evert Lundquist oljemålning
Klubbat för:
9 600 SEK
12 000 SEK
EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Motiv från Paris, signerad Evert Lundquist samt signerad a tergo, olja på duk, ca 22x20 cm, inglasad
ETIKETT på baksidan: Evert Lundquist-utställningen
MODERNA MUSEET Stockholm 1974
432389
2017-01-06