Evert Lundquist oljemålning

Evert Lundquist oljemålning
Evert Lundquist oljemålning
Evert Lundquist oljemålning
Evert Lundquist oljemålning

Klubbat för:

9 600 SEK

12 000 SEK

EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Motiv från Paris, signerad Evert Lundquist samt signerad a tergo, olja på duk, ca 22x20 cm, inglasad

ETIKETT på baksidan: Evert Lundquist-utställningen
MODERNA MUSEET Stockholm 1974

432389

2017-01-06