Mariab Zawadsky Tilgmans
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARIAN ZAWADSKY, golvvas, keramik, Tilgmans keramik, delvis glaserat lergods, dekor av blommor, signerad och daterad A.M.Z. 1966, stämpelmärkt Tilgmans Keramik Made in Sweden, 620, höjd ca 56 cm
432455
2017-01-06