Fat Kina Qianlong
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsklippa med fasan i underglasyrblått, längd ca 29 cm
Dekoren troligen ej komplett målad, nagg, tillverkningsskador
432564
2017-01-08