Fat Kina Qianlong

Fat Kina Qianlong
Fat Kina Qianlong
Fat Kina Qianlong
Fat Kina Qianlong
Fat Kina Qianlong
Fat Kina Qianlong

Såld för:

1 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsklippa med fasan i underglasyrblått, längd ca 29 cm

Dekoren troligen ej komplett målad, nagg, tillverkningsskador

432564

2017-01-08