Anders Zorn etsning

Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

ANERS ZORN (1860-1920): "Cigarettrökerska II", 1891, signerad i plåten, ur upplagan om 425 osignerade ex för Ffgk, etsning, ca 15,7x11,5 cm

LITTERATUR: A62, ZG62, H&H44

Gulnad, ej examinerad ur ram

432607

2017-01-09