Antti Nurmesniemi pall
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANTTI NURMESNIEMI (Finland, 1927-2003), pall, stomme i borstat stål, skinnklädd, knapphäftad sits, omkring 1900-talets mitt, höjd 48, 48x37 cm
Bruksslitage, skinn med slitage/märken samt någon sömskada
432665
2017-01-09