Tor Hörlin olja

Tor Hörlin olja
Tor Hörlin olja
Tor Hörlin olja
Tor Hörlin olja
Tor Hörlin olja
Tor Hörlin olja

Såld för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TOR HÖRLIN (1899-1985): Sommarlandskap. signerad Tor Hörlin, olja på duk, ca 54x65 cm

UTSTÄLLD: Vårutställingen Nationalmuseum 19??,
Kunstmuseet Köpenhamn, Nutida Svensk konst 1942

432776

2017-01-11