Matbord design Svante Skogh

Matbord design Svante Skogh
Matbord design Svante Skogh
Matbord design Svante Skogh
Matbord design Svante Skogh
Matbord design Svante Skogh
Matbord design Svante Skogh
Matbord design Svante Skogh
Matbord design Svante Skogh
Matbord design Svante Skogh
Matbord design Svante Skogh

Såld för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SVANTE SKOGH, matbord, "Cortina", 1950/60-tal, fanérat i jakaranda, med två iläggsskivor, höjd ca 73 cm, diameter ca 119, iläggsskivor ca 119x40, total längd ca 199 cm
CITES-intyg finns, intygets nummer: 51749-16.

Bruksslitage, fanerskador på kanten, smärre fläckar och stötmärken på skivan

432781

2017-01-11