Tor Hörlin olja

Tor Hörlin olja
Tor Hörlin olja
Tor Hörlin olja
Tor Hörlin olja
Tor Hörlin olja
Tor Hörlin olja

Såld för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TOR HÖRLIN (1899-1985): Bro i Paris, signerad och daterad Tor Hörlin Paris -20, olja på duk, ca 38x46 cm
Målad under Hörlins första resa till Paris

Färgbortfall, krackelyrer, retuscher

432784

2017-01-11