Byrå 1700-tal rokoko Pierre Roussel

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

24 000 SEK

BYRÅ med stenskiva, rokoko, PIERRE ROUSSEL (Frankrike 1723-1782), parisarbete, Louis XV, 1700-talets mitt, fanerad i bl a valnöt och jakaranda, bronsbeslag, 5 lådig, skivan med konturerad samt profilerad kant, dubbelsignerad "JME P ROUSSEL", höjd ca 90, 130x61 cm

Fanerskador och bortfall, stenskiva med nagg

432824

2017-01-11