Skulptur hanstil Kina

Skulptur hanstil Kina
Skulptur hanstil Kina
Skulptur hanstil Kina
Skulptur hanstil Kina
Skulptur hanstil Kina
Skulptur hanstil Kina
Skulptur hanstil Kina
Skulptur hanstil Kina

Såld för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTUR, lergods, Kina, 1900-tal, hanstil, i form av hund, ljusgrön glasyr, längd ca 27, höjd ca 21 cm

Slitage, vissa sprickor

432832

2017-01-11