Smörask med lock porfyr

Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr

Såld för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SMÖRASK med lock, porfyr, Karl Johan, 1800-talets första hälft, rund, fasetterad, locket med vridna fasetter och kulformad knopp, höjd 10, diameter 13 cm

Obetydliga nagg

432837

2017-01-11