Gustav Wilhelm Palm
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GUSTAV WILHELM PALM (1810-1890), Pastoralt landskap med herde och getter, olja på duk, 32x45 cm, signerad GW, palm, 1872.
Påskrifter a tergo med GW Palm samt äldre auktionsmärkning från 1930/40-talet. Retuscher, smärre krackelyr
432954
2017-01-12