Gustav Wilhelm Palm

Gustav Wilhelm Palm
Gustav Wilhelm Palm
Gustav Wilhelm Palm
Gustav Wilhelm Palm

Såld för:

10 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GUSTAV WILHELM PALM (1810-1890), Pastoralt landskap med herde och getter, olja på duk, 32x45 cm, signerad GW, palm, 1872.

Påskrifter a tergo med GW Palm samt äldre auktionsmärkning från 1930/40-talet. Retuscher, smärre krackelyr

432954

2017-01-12