Svärd nordafrikanskt

Svärd nordafrikanskt
Svärd nordafrikanskt
Svärd nordafrikanskt
Svärd nordafrikanskt
Svärd nordafrikanskt
Svärd nordafrikanskt

Såld för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVÄRD, nordafrika, 1800-tal, äldre europeisk klinga med graverad dubbelörn, korsformat fäste, kavelplattor av ben utsmyckade med ringmönster, längd 103 cm

skador, kavelplatta saknas

432956

2017-02-02