Tapio Wirkkala fat sterling silver

Såld för:

6 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TAPIO WIRKKALA, fat, sterling silver, modell 134, hamrad dekor med virvelåsar, signerat TW, Kultakeskus Oy, 1972, vikt ca 508 g, höjd ca 3,7, Ø 29 cm

Slitage, repor

432980

2017-01-12