Brosch silver med glasfluss
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BROSCH, silver, förgyllda partier, filigrandekor, olikfärgade stenar i rött och grönt av glasfluss, 1800-tal, stämplad "HL", omarbetat dräktspänne
Bruksslitage, en sten saknas, mindre defekter, senare bearbetad, tennlödningar
433006
2017-01-13