Brosch silver med glasfluss

Brosch silver med glasfluss
Brosch silver med glasfluss
Brosch silver med glasfluss
Brosch silver med glasfluss
Brosch silver med glasfluss
Brosch silver med glasfluss

Såld för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BROSCH, silver, förgyllda partier, filigrandekor, olikfärgade stenar i rött och grönt av glasfluss, 1800-tal, stämplad "HL", omarbetat dräktspänne

Bruksslitage, en sten saknas, mindre defekter, senare bearbetad, tennlödningar

433006

2017-01-13