Ring 18k guld med syntetisk färgskiftande safir

Såld för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

RING, 18 k guld, syntetisk färgskiftande safir, Juvelerare Oskar Waleby, Stockholm 1947, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 5,3 g

Lätt ytslitage, gravyr på insida av ringskena, mindre nagg på fasettkanter

433072

2017-01-13