Skålfat Kangxi Wucai

Skålfat Kangxi Wucai
Skålfat Kangxi Wucai
Skålfat Kangxi Wucai
Skålfat Kangxi Wucai
Skålfat Kangxi Wucai
Skålfat Kangxi Wucai

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), wucai, dekor av pioner samt växtslingor i järnoxid, emaljfärger, diameter ca 22 cm

Slitage, obet. nagg

433075

2017-01-13