Klubbat för:
3 200 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), wucai, dekor av pioner samt växtslingor i järnoxid, emaljfärger, diameter ca 22 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, obet. nagg
433075
2017-01-13
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner