Matbord England 1800-tal

Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal
Matbord England 1800-tal

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

MATBORD, England, viktorianskt, fanérat och massiv mahogny, två samtida iläggsskivor, balusterformade ben med växtornamentik mot pikerad botten, kannelering, hjultrissor i mässing med keramiska hjul, höjd 76, 128 x 161, iläggsskivor vardera 63, total längd 287 cm

Slitage, smärre torrsprickor, senare sarger på iläggsskivor

433125

2017-01-13