Emaljskyltar tema skyltar

Emaljskyltar tema skyltar
Emaljskyltar tema skyltar
Emaljskyltar tema skyltar
Emaljskyltar tema skyltar

Såld för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EMALJSKYLTAR, 4 st, emaljerad plåt, 1800/1900-tal, "Olycksfallsförsäkrings-Aktiebolaget NORDEN Stockholm", "Ombud för Västernorrlands Läns Brandstodsbolag för landet Grundat år 1844", Brand-lifförsäkrings Aktiebolaget SKÅNE agentur", "Försäkrings A.-B. North British brandörsäkring", varierande storlekar varav största 26x40 cm

Smärre emaljskador

433187

2017-01-16