Fetischmask Kongo

Fetischmask Kongo
Fetischmask Kongo
Fetischmask Kongo
Fetischmask Kongo
Fetischmask Kongo
Fetischmask Kongo

Såld för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FETISCHMASK, 1900-talets första hälft, Lega, Kongo, träskuren, dekor av kaolinlera, höjd ca 19 cm

Slitage, skador, torrsprickor

433219

2017-01-14