Nils Emil Lundström vas

Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas
Nils Emil Lundström  vas

Såld för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

NILS EMIL LUNDSTRÖM, vas, Rörstrand 1900-talets början, porslin, dekor av irisar. underglasyrfärgerna rosa och blått mot svagt blåtonad fond, reliefdekor med trollsländor, signerad Rörstrand NL , höjd 32 cm

433234

2017-01-14